En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Edirneli eczacılar şaşkın, zatürre ve grip aşısı kalmadı talep listesi oluşturuluyor

Edirneli eczacılar şaşkın, zatürre ve grip aşısı kalmadı talep listesi oluşturuluyor EDİRNE – Zatürre ve grip aşısı talebe yetişemediklerini ve …

Edirneli eczacılar şaşkın, zatürre ve grip aşısı kalmadı talep listesi oluşturuluyor
6 views
13 Eylül 2020 - 23:22

Edirneli eczacılar şaşkın, zatürre ve grip aşısı kalmadı talep listesi oluşturuluyor

EDİRNE – Zatürre ve grip aşısı talebe yetişemediklerini ve aşı talebi listesi oluşturmaya başladıklarını açıklayan Edirneli eczacılar, vatandaşların sıraya girdiğini söyledi.

Türkiye’de korona virüsle gayrette toplumun bir kısmının vurdumduymaz tutumu sebebiyle son vakitlerde artışa geçen olay sayıları nedeniyle tasa kapılan vatandaşlar, zatürre ve grip aşısı alma telaşına kapılınca eczanelerde aşı kalmadı. Adeta yok satan aşılar nedeniyle Edirneli eczacılar, talep listesi oluşturmaya başladı.

Zatürre aşısında talebe yetişemiyoruz

Zatürre aşısının piyasada olmadığını ve temininde zahmet yaşandığına dikkat çeken Edirne Eczacılar Odası Denetleme Heyeti Lideri Eczacı Şükrü Ciravoğlu, temin edilip gelen aşılarında çabucak satıldığını belirterek talebe yetişemediklerini söyledi.

Herkes grip aşısı bekliyor

Grip aşısına da çok fazla talep olduğunu söz eden Ciravoğlu, çok sayıda vatandaşın grip aşısı beklediğini söz ederek, grip aşısının Eylül ayında piyasaya sunulmasının öngörüldüğünü belirtti.

Aşı sırası oluşturuluyor

Hem zatürre hem de grip aşısı için çok fazla vatandaşın eczaneye müracaat yaptığını açıklayan Ciravoğlu, “Vatandaşlar aşı geldiği vakit kendilerini aramamız için telefon numaralarını veriyorlar. Ayrıyeten isim bilgilerini yazdırıyorlar” dedi.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.