En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

(DRONE) Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümü aktiflikleri devam ediyor

Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümü aktiflikleri Bitlis’in Ahlat ve Muş’un Malazgirt ilçelerinde düzenlenen etkinliklerle devam ediyor. Ahlat …

(DRONE) Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümü aktiflikleri devam ediyor
19 views
20 Eylül 2020 - 23:26

Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümü aktiflikleri Bitlis‘in Ahlat ve Muş‘un Malazgirt ilçelerinde düzenlenen etkinliklerle devam ediyor.

Ahlat’ta “1071 Sultan Alparslan Ahlat Otağı”nın kurulduğu Çarho mevkisindeki aktiflik alanına gelen vatandaşlar, bir çok vilayetten belediyenin yöresel eserlerini sergilediği çadırları dolaş’ı, sergilenen oyunları izledi.

Çocukların oluşturulan oyun alanlarında klâsik oyunları oynadığı etkinliklerde, yetişkinler de at binerek ok attı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü İfrah Tunay, AA muhabirine, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle büyük bir tertibin düzenlendiğini söyledi.

Çok hoş aktifliklerin yapıldığını, vilayetlerin kültürlerini ve yöresel eserlerini tanıtma imkanı bulduğunu aktaran Tunay, “Burada jandarma atlı birlikleri şov yapıyor. Farklı kentlerden 36 çadır var. Ahlat, Anadolu’daki en değerli kentlerden biri. Misafirperverliğinden ötürü Ahlat ve Bitlis belediyelerine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Toplumsal İşler Daire Lideri Fazilet İskenderoğlu ise Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümü aktiflikleri kapsamında Ahlat’ta bulunmaktan memnunluk duyduklarını lisana getirdi.

Belediye olarak kültürleri ve yöresel eserleriyle etkinliklere katıldıklarını belirten İskenderoğlu, “Pandemi süreci olmasına karşın hoş bir tertip olmuş. Etkinliler sağlıklı bir formda yürütülüyor. Bu etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah vilayetleri ki yıllarda pandemisiz bir şeklide tertip yapacağız. Trabzon kentini burada anlatmaktan büyük keyif duyuyoruz.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: AA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.