En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Donald Trump’ın resmen lider adayı olarak gösterildiği gün, şirketi ve oğlu hakkında dava açıldı

New York Başsavcısı Letitia James, Trump’ın aile şirketinin mali işleri konusunda yürütülen soruşturmanın akabinde şirkete ve oğlu Eric Trump’a …

Donald Trump’ın resmen lider adayı olarak gösterildiği gün, şirketi ve oğlu hakkında dava açıldı
146 views
21 Eylül 2020 - 21:22

New York Başsavcısı Letitia James, Trump’ın aile şirketinin mali işleri konusunda yürütülen soruşturmanın akabinde şirkete ve oğlu Eric Trump’a dava açtı. Davanın münasebeti olarak Trump’ın şirketinin ”kredi garantisi, ekonomik ve vergi avantajları” için “mal varlığını şişirmesi” olarak gösterildi.

Davanın Cumhuriyetçi Partinin Trump’ı yine lider adayı gösterdiği gün açılması ise dikkati çekti. Trump’ın şirketinin “kredi teminatı, ekonomik ve vergi avantajları” için mal varlığını “şişirdiği” argümanı üzerine açılan davada, New York Başsavcısı James, duruşmadan Eric Trump’ı tabir vermeye çağırmasını istedi.

TRUMP’IN ESKİ AVUKATININ VERDİĞİ SÖZ ÜZERİNE SORUŞTURMA AÇILDI

New York Başsavcısı James, soruşturmanın Donald Trump‘ın eski avukatı Michael Cohen’in Kongre’de verdiği tabir üzerine başlatıldığını söyledi.

Cohen, Kongre’de, Trump’ın mali dökümlerinde, kreşi ve sigortalardan tasarruf edebilmek için kimi malvarlıklarının kıymetini şişirdiğini ve emlak vergisini düşürebilmek için de birtakım malvarlıklarının bedelini düşük gösterdiğini belirtti.

haberler.com/haber/2020/08/24/donald-trump-un-cumhuriyetci-parti-den-resmen-2-13536792_o.jpg”>

Eric Trump ve eşi Lara Trump

SORUŞTURMA KAPSAMINDA 4 GAYRİMENKUL İNCELENİYOR

Soruşturma kapsamında dört gayrimenkul inceleniyor. Bunların ortasında New York City’nin kuzeyindeki Westchester County’de bulunan 85.5 hektarlık Seven Springs Estate de var. Bu gayrimenkulün, 2015 yılında 21.1 milyon dolarlık vergi kesintisi için kullanıldığı belirtiliyor.

Başka gayrimenkuller ortasında, Manhattan, 40 Wall Street adresindeki Trump International Hotel ve Chicago’daki Trump Tower ile Los Angeles’taki Trump National Golf Club da bulunuyor.

New York Başsavcısı James, Trump şirketinin lider yardımcısı olan Eric Trump’ın incelenen bir yahut birden fazla para transferinde “doğrudan bağlantılı” olduğunu söyledi.

James yazılı açıklamasında “Trump’ın şirketi aylardır, mali mutabakatlarıyla ilgili yürütülen yasal soruşturmadan ispatları kaçırma eforuyla temeli olmayan çok sayıda argüman ortaya attı. Dokümanları durdurdular, sakladılar ve görgü şahitlerine, Eric Trump dahil, yeminli tabir vermeyi reddetmelerini söylediler” dedi.

SORUŞTURMA TRUMP’IN ADAY GÖSTERİLDİĞİ GÜN AÇILDI

Soruşturma, Cumhuriyetçi Parti’nin Donald Trump’ı tekrar lider adayı gösterdiği gün açıldı. Pazartesi günü başlayan kurultayda Cumhuriyetçi Parti oylamayla Trump’ı ikinci devir başkanlık için resmen aday gösterdi. Trump kurultaydaki konuşmasında sıklıkla Demokratları eleştirdi.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,