En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti 356. gününe girdi

Diyarbakır annelerinin, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP Vilayet Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti sürüyor. Çocuklarının …

Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti 356. gününe girdi
20 views
17 Eylül 2020 - 23:20

Diyarbakır annelerinin, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP Vilayet Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti sürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma aksiyonu 356. gününe girdi.

Van’dan 5 yıl evvel dağa kaçırılan 15 yaşındaki oğlu Baran için kente gelen anne Solmaz Övünç, çocuğuna kavuşuncaya kadar hareketine devam edeceğini söyledi.

“HDP, benim oğlumu nasıl götürdüyse o denli getirsin.” diyen Övünç, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“HDP, benim oğlumu götürdü PKK‘ya verdi, ikisi de yandaştır. Bu çocukları kim götürdü? Onların milisleri getirdi, partiye verdi. Parti de götürdü, PKK’ya verdi. Ben oğlumu istiyorum. Onların kapısındayız, mevtle burun burunayız. Ramazan geldi, bayram geldi, seyran geldi, bir yere gitmedik. 356 gündür buradayım, 356 yıl da geçse buradan kalkmayacağım. Baran’ımı almadan bir yere gitmeyeceğim. Kirli ellerini çocuklarımızın üzerinden çeksinler. Oğlum benim sesimi duyuyorsan gel adalete teslim ol.”

“HDP’nin PKK’nın kol kola olduğunu bilsinler”

Hatay’ın merkez Antakya ilçesinden kız kardeşi Esra Özkan için gelip harekete katılan Ali Özkan, 7 yıldır kardeşinden haber alamadıklarını belirtti.

Birçok ailenin, bu haklı hareket sayesinde çocuklarına kavuştuğunu gördükleri için harekete katılmaya karar verdiğini aktaran Özkan, şöyle konuştu:

Kaynak: AA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.