En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Defne Samyeli ile Mustafa Sandal uzlaşmadı

Defne Samyeli ile Mustafa Sandal uzlaşmadı İSTANBUL – Ünlü model Defne Samyeli’nin, otobiyografi kitabında yazdıkları nedeniyle şikayetçi …

Defne Samyeli ile Mustafa Sandal uzlaşmadı
205 views
22 Eylül 2020 - 21:47

Defne Samyeli ile Mustafa Sandal uzlaşmadı

İSTANBUL – Ünlü model Defne Samyeli’nin, otobiyografi kitabında yazdıkları nedeniyle şikayetçi olduğu Mustafa Sandal hakkındaki evrakta yeni bir gelişme yaşandı. İki ünlü isim uzlaştırma ofisinde uzlaşamayınca Sandal hakkındaki şikayet evrakı yeninde savcılığa gönderildi.

Ünlü model ve oyuncu Defne Samyeli, Mustafa Sandal hakkında “Beni Ağlatma” isimli kitabında yazdıkları nedeniyle onur ve saygınlığının zedelendiğini belirterek savcılığa başvurmuştu. Samyeli, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede ünlü sanatkarın “kişilerin huzur ve sükununu bozma”, “kişisel dataların hukuka karşıt olarak ele geçirilmesi, yayılması ve paylaşılması” ve “hakaret” hatalarından cezalandırılmasını talep etmişti.

Kabahat duyurusunun akabinde soruşturma başlatan savcılık, vakanın uzlaştırma kapsamında olması nedeniyle, belgeyi Uzlaştırma Ofisi’ne göndermişti.

“Samyeli avukatı aracılığıyla uzlaşmayı kabul etmediğini bildirdi”

Belge kapsamında verilen uzlaştırma raporunda müşteki Defne Samyeli’ye uzlaştırma teklif formu ve davet mektubunun bildiri edildiği aktarılarak “Müştekinin evrakta bulunan ve GSM sorgulaması sonucu erişilen tüm irtibat numaralarından ulaşılmaya çalışılmış ise de kendisine ulaşılamamıştır. Bildirimden itibaren 3 gün yasal mühlet içinde yanıt verilmediğinden, hükmen uzlaşma teklifini reddetmiş sayılmaktadır. Ayrıyeten müşteki avukatı aracılığıyla uzlaşmayı kabul etmediğini bildirmiştir” denildi.

Sandal’ın telefonuna ulaşılamadığı için hükmen uzlaşmayı reddetti

Mustafa Sandal’ın telefonuna ulaşılmadığı da raporda aktarılarak, hükmen uzlaşma teklifini reddetmiş sayıldığı belirtildi.

“Uzlaşma sağlanamamıştır”

Raporunun sonuç kısmında tarafların irtibat bilgilerinden kendilerine ulaşılamadığı belirtilerek “Uzlaştırma sağlanamamıştır” denildi.

Uzlaştırma ofisi, bunun üzerine evrakın yeninden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesine karar verdi. Savcılığın önümüzdeki günlerde belge üzerindeki kararını vermesi bekleniyor.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,