En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Bursa’da değer biçilemez hırsızlık güvenlik kamerasında

Bursa’da kıymet biçilemez hırsızlık güvenlik kamerasında Anne yadigarı küpeleri ve takıları çalınan Uğur Özer: “Bizim için ziyan değer …

Bursa’da değer biçilemez hırsızlık güvenlik kamerasında
21 views
18 Eylül 2020 - 23:39

Bursa’da kıymet biçilemez hırsızlık güvenlik kamerasında

Anne yadigarı küpeleri ve takıları çalınan Uğur Özer:

“Bizim için ziyan değer biçilemez”

BURSA – Bursa’da bir ailenin kent dışına çıkmasını fırsat bilen hırsızlar konutta bulunan anne yadigarı küpe ve takıları çalarak kayıplara karıştı. Hırsızların o anları ise güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

Hadise, geçtiğimiz Cumartesi merkez Nilüfer ilçesi Üçevler Mahallesinde meydana geldi. Teze nazaran Mali Müşavir olan Uğur Özer’in annesinden kendisine hatıra olarak kalan küpe ve takılar kent dışına çıkmalarını fırsat bilen hırsızlar tarafından çalındı. Bir hafta boyunca konutun etrafında keşif yapan hırsızlar Özer ailesinin konuttan ayrılmasını fırsat bilerek gece saatlerinde sitenin bahçesindeki duvara tırmanarak tellerin üzerinden atlayarak içeri girdi. Sonrasında hırsızlar birinci olarak bahçeye bakan mutfak kapısını zorladı ama açamadı. Daha sonra meskenin yan tarafında bulunan salonun camını kıran hırsızlar içeri girerek yaklaşık 25 dakika boyunca meskenin içerisinde kıymetli eşya aradı. Daha sonra yatak odasında dolabın içerisinde bulunan takı çantasını bulan hırsızlar girdikleri camdan geri çıkıp bahçe duvarından atlayarak kayıplara karıştı.

Kent dışından meskenlerine geri dönen Özer ailesi konutu dağınık halde görünce hırsız girdiğini anlayarak çabucak polis takımlarına ihbarda bulundu. Hadise yerine kısa müddette çok sayıda polis takımı sevk edildi. Takımlar konutun her noktasında en ince ayrıntıyı dikkate alarak kanıt toplarken güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Bir iş yerinin güvenlik kamerasına imgeleri inceleyen takımlar eşgalini belirledikleri şüphelileri arama çalışması başlattı.

Vaka sonrası manevi olarak kendisini berbat hissettiğini ve bir an evvel annesinden kalan yadigarların bulunmasını isteyen Uğur Özer, ” Geçtiğimiz hafta gece saat 10.30 sıralarında meskene giren hırsızlar yaklaşık 20-25 dakika boyunca konutun içerisinde kalıp, bizim için manevi manada pahalı olan rahmetlilerimizden kalan bir kadro pahalı eşyalarımızı alıp gittiler. Bir haftadır ailecek ruhsal manada da ailecek yıkılmış durumdayız. Ancak emniyet teşkilatı bahisle yakında ilgileniyor. İnşallah en kısa müddette bulurlar. Bizde o gün kent dışına bir yakınımızın cemiyetine gitmiştik. Döndüğümüzde meskene hırsız girdiğini anladık. Mutafağın kapısını zorlamışlar açamamışlar yan tarafta bulunan pencereden içeri girmişler” dedi.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.