En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

– Bilirkişisinden ‘Yarım saatten fazla korona virüs haberi izlemeyin’ uyarısı

– Bilirkişisinden ‘Yarım saatten fazla korona virüs haberi izlemeyin’ uyarısı SİİRT – Siirt’te hizmetli psikiyatri mütehassısı Fatih Sağlam …

– Bilirkişisinden ‘Yarım saatten fazla korona virüs haberi izlemeyin’ uyarısı
8 views
29 Haziran 2020 - 21:24

– Bilirkişisinden ‘Yarım saatten fazla korona virüs haberi izlemeyin’ uyarısı

SİİRT – Siirt‘te hizmetli psikiyatri mütehassısı Fatih Sağlam, günde yarım saatten fazla korona virüs haberinin izlenip takip edilmesinin bireylerde var olan dert seviyesini arttırdığını ve vatandaşların günlük işlerini mekanına getirememesine neden olabileceğini söyledi.

Korona virüsün yol açtığı ruh sıhhati bozukluğuna karşı yapılması gerekenleri anlatan psikiyatri tabibi Fatih Sağlam, korona virüsü ile ilgili haberlerin bir numara ağızdan alınması gerektiğini söyledi. Siirt Devlet Hastanesi bağlı Topluluk ve Ruh Sıhhati Merkezinde hizmetli psikiyatri kompetanı Fatih Sağlam, “Halkımızın bu salgın sürecinde mahsusen ruh sıhhatine da dikkat etmesi gerekir. Bu süreçte sahih haber almak çok kıymetli. O akıllıca bilgiyi aldıktan sonra o haberin belirli bir mühlet içerisinde bu korona virüs haberlerine ayırmamız lazım. Günlük yarım saati geçmemesi lazım. Yarım saatten sonra ki malum kişi de ruh sıhhati olarak telaşının daha da artmasına yol açtığı kanıtlanmış. Onun dışında yanlışsız bilgiyi müddetten sonra bizim kişimiz evdeyse yahut dışarı çıkabiliyorsa egzersizine sistemli uykusuna, beslenmesine dikkat etmesi gerekiyor. Tabi bunların hepsini dikkat ediyor ve artık kişinin telaş seviyesi ve rehabilitasyon seviyesi, ruhsal durumu günlük işini etkileyecek seviyede günlük işini yapamayacak seviyeye gelmesi durumunda ise bir ruh sıhhati çalışanına başvurması ve gerekirse bunlardan destek almasını öneriyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.