En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Beyaz Saray’da Kennedy’den sonra bir ilk! 57 yıl sonra Trump’ın kardeşi için cenaze merasimi düzenlendi

ABD Lideri Donald Trump’ın kardeşi Robert Trump, 15 Ağustos’ta New York’ta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesi, 57 yıl sonra Beyaz Saray …

Beyaz Saray’da Kennedy’den sonra bir ilk! 57 yıl sonra Trump’ın kardeşi için cenaze merasimi düzenlendi
4 views
15 Eylül 2020 - 22:38

ABD Lideri Donald Trump‘ın kardeşi Robert Trump, 15 Ağustos’ta New York’ta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesi, 57 yıl sonra Beyaz Saray‘da bir birincinin yaşanmasına neden oldu. Kardeş Trump için eski ABD Lideri John F. Kennedy’den sonra Beyaz Saray’da birinci kere cenaze merasimi düzenlendi.

MASRAFLARI TRUMP KARŞILADI

71 yaşındaki Robert Trump için Beyaz Saray’da 57 yıl sonra bir prensip imza atıldı. 1963’te suikast sonucu hayatını kaybeden eski ABD Lideri John F. Kennedy’den sonra birinci defa Beyaz Saray’da cenaze merasimi düzenlendi. CNN International’ın haberine nazaran iştirakçi sonu getirilen merasimde 150 kişi hazır bulundu. Lider Trump’ın cenaze ve merasim masraflarını özel olarak karşıladığı öğrenildi.

“BÜYÜK ONUR DUYARDI”

Trump, geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray’da merasim yapılmasıyla ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bence bundan büyük onur duyardı. O ülkemizi çok severdi. Yaptığımız şeylerden ülkemiz ismine her vakit çok gururluydu” tabirlerini kullanmıştı.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.