En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

– Belediye teyakkuza geçti, selin izleri 2 saatte temizlendi

– Belediye teyakkuza geçti, selin izleri 2 saatte temizlendi İZMİR – Gaziemir’de aniden bastıran şiddetli yağmur sonucu Aktepe-Emrez …

– Belediye teyakkuza geçti, selin izleri 2 saatte temizlendi
15 views
29 Haziran 2020 - 22:00

– Belediye teyakkuza geçti, selin izleri 2 saatte temizlendi

İZMİR – Gaziemir‘de aniden bastıran şiddetli yağmur sonucu Aktepe-Emrez mahallelerinden geçen dere yatağının taşması sonucu sel meydana geldi. Selden etkilenen yurttaşların yardımına Gaziemir Belediyesi ekipleri koştu.

Gaziemir Belediyesi Fen İşleri Müdüriyeti, Park ve Bahçeler Müdüriyeti ile Arilik İşleri Müdüriyetinde hizmetli ekipler selin izlerini silmek için teyakkuza geçti. 5 arazözle sokaklardaki suları tahliye eden ekipler, 2 saat süren ağır çalışma sonucunda sokaklardan selin izlerini temizledi. Rögar kapaklarında meydana gelen tıkanıklıkları açan belediye çalışanları, dere yataklarında oluşan birikintileri de temizledi.

Şiddetli yağış sonucu konutlarını ve iş yanlarını su basan yurttaşların yardımına koşan ekipler, suyun tahliye edilmesinde vatandaşlara destek verdi. Belediyenin paklık ekipleri, selden etkilen yurttaşlara talep etmeleri halinde mesken ariliği konusunda da destek verecek. Selin izlerinin silinmesinin akabinde belediyenin ilaçlama ekipleri selden etkilenen meskenleri ziyaret ederek dezenfekte edecek.

Yönetici Arda sel yerinde

Selin yaşanmasıyla belediye ekiplerini teyakkuza geçiren Gaziemir Belediye Yöneticisi Halil Arda, sel nahiyesinde ekiplerin çalışmalarını koordine etti. Belediye meclis üyeleriyle birlikte selden etkilenen yurttaşlara destek veren, yaşadıkları meseleleri yakından takip eden Lider Arda, “Küresel ısınmaya bağlı olarak yaşanan mevsim değişikliklerinden ötürü çok kısa müddette olağanın çok üzerinde yağmur yağdı. Çok kuvvetli bir sağanak yağış oldu, doğal afet yaşadık. Dere yatağında meydana gelen taşma sonucu oluşan selden yurttaşlarımızın en az hasarla etkilenmeleri için ekiplerimizi teyakkuza geçirdik. Meskenlerdeki, sokaklardaki suyu tahliye eden ekiplerimiz, canla başla çalışarak 2 saat üzere kısa bir vadede selin izlerini sildi. Dere yatağında oluşan birikintileri temizleyen ekiplerimiz, tıkanan rögar kapaklarını da açtı. Selden etkilenen yurttaşlarımızın konutlarını dezenfekte edecek ve talep eden vatandaşlarımızın meskenlerini temizleyeceğiz. Selden etkilenen yurttaşlarımızın meselelerini tahlile kavuşturmak için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun” diye konuştu.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.