En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Başkentte taksicilerden belediyeye “levha” reaksiyonu

Ankara’da bir küme taksici, Ulaşım Uyum Merkezinin (UKOME) taksi durağı levhalarıyla ilgili kararını, “esnaf arasında çalışma barışını bozduğu …

Başkentte taksicilerden belediyeye “levha” reaksiyonu
22 views
15 Temmuz 2020 - 21:55

Ankara’da bir küme taksici, Ulaşım Uyum Merkezinin (UKOME) taksi durağı levhalarıyla ilgili kararını, “esnaf arasında çalışma barışını bozduğu” gerekçesiyle protesto etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Hipodrom Caddesi’ndeki merkez binası önünde 100 araçlık konvoyla toplanan esnaf, UKOME’nin aldığı karar sonrası mevcut taksi duraklarının yakınına öteki taksi durağı levhası verildiğini ve bu durumun aralarında meseleye neden olduğunu savundu.

Küme ismine açıklama yapan VİP Taksi Durağı sorumlusu Muammer Kılıç, “Biz Ankara’da 5 taksi durağı esnafıyız, şu anda Ankara Büyükşehir Belediyesi mevcut Ankara Şöförler Odası’ndan yetkiyi alarak rantçılara taksi durağı levhası çıkarıyorlar. Bu durum çalışma kesimindeki barışı bozuyor ve bizi buraya getiriyor. Tekraren uyardık….” sözlerini kullandı.

Bu şekil kararların Ankara Umum Arabacılar ve Şöförler Esnaf Odası ile görüşülerek alınması gerektiğine işaret eden Kılıç, UKOME’yi kendilerini muhatap almadığı için tanımadıklarını söyledi.

Kılıç, yarın Ankara umumunda saat 11.00’de fiil yapacaklarını lisana getirdi.

Taksiciler, basın açıklamasının akabinde araçlarına binerek bir vade belediye binası önünde korna çaldıktan sonra vukuatsız dağıldı.

Öte yandan, bina önünde bekleyen güvenlik vazifelileri, taksicilerin protestosunu izleyen basın mensuplarına zorluk çıkardı.

Kaynak: AA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.