En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Bakan Karaismailoğlu Küçük Çamlıca Tv Radyo Kulesi’ndekı çalışmaları inceledi

Bakan Karaismailoğlu Küçük Çamlıca Tv Radyo Kulesi’ndekı çalışmaları inceledi ANKARA – Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, üretimi …

Bakan Karaismailoğlu Küçük Çamlıca Tv Radyo Kulesi’ndekı çalışmaları inceledi
29 views
17 Eylül 2020 - 23:16

Bakan Karaismailoğlu Küçük Çamlıca Tv Radyo Kulesi’ndekı çalışmaları inceledi

ANKARA – Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, üretimi devam eden Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi’nde incelemelerde bulunarak, “Aynı anda bütün testlerde muvaffakiyet sağladık. Bu dünyada bir birincidir. İstanbul’un sembollerinden biri olacak olan ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da titizlikle takip ettiği bu projede yer almaktan büyük bir memnunluk, açılışının bize nasip olacak olmasından da ayrıyeten gurur duyuyoruz” dedi.

Yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi alan Bakan Karaismailoğlu, Fm-1,2,3,4 ve Fm-5 anten ve combiner sistemlerinde montaj ve testlerin bitirilerek, radyo vericilerinden muvaffakiyet ile test yayını yapıldığını söyledi. Bakan Karaismailoğlu, haziran ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsen ziyaret ettiği ve en kısa müddette açılması için talimatlandırdığı Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi’nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Yatırımın her ayrıntısını, iş kalemlerinin işleyişini yerinde gören Bakan Karaismailoğlu, firma yetkililerinin sunumlarını da dinledi.

Kulede 600 metre yüksekliğinde seyir terası yer alacak

Bu yatırımla İstanbul’un haberleşme altyapısını geliştireceklerini söz eden Karaismailoğlu, 369 metre yüksekliğindeki kulede 600 metrekare seyir terasının, 100 ana ve 13 yedek olmak üzere toplam 113 adet 5 Kw vericisinin bulunduğunu, kuleden 40 Ulusal radyo, 19 ulusal TV, 29 Bölgesel Radyo, 35 Mahallî Radyo ve 1 Mahallî Tv’nin yayın yapacağını söyledi. Karaismailoğlu yayın sistemlerinin program girişlerinin, hem yedekli uydu anteni ile hem de f/o kablolar vasıtasıyla alınabilecek halde yedeklendiği detayını da paylaştı. Kulenin mekanik sistemlerinin montajının ve devreye alınma süreçlerinin, pano ve trafoların montajlarının, saha içi yol imalatlarının, yapısal peyzaj imalatlarının ve Amfitiyatro imalatlarının da tamamlandığını kaydeden Bakan Karaismailoğlu, Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesinin İstanbul’da manzara kirliliği oluşturan anten ve kulelerin tek bir noktada toplanarak etrafa de faydalı olması maksadıyla yapıldığını anımsattı.

Proje yeşil alan kapasitesi ile dikkat çekiyor

Küçük Çamlıca TV Kulesi Projesi’nde peyzaj çalışmalarının da kesintisiz devam ettiğini kaydeden Bakan Karaismailoğlu, yatırımın yeşil ve etraf ile iç içe olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile projedeki yeşil alan kapasitesinin de artırıldığını belirtti. Yatırımın 3000 metrekare olan çim alanının 2 katına çıkartılarak 6000 metrekareye yükseltildiğini kaydeden Karaismailoğlu, erguvan, sedir, gürgen, sakız, zeytin, manolya, taflan ve ardıç olmak üzere 8 farklı ağaç çeşidinin olduğu toplam 1780 ağacın projeyi çevreleyeceğini söyledi.

Radyoların bütün test yayınlarında muvaffakiyet sağladık.

Çamlıca Kulesinin faaliyete geçmesi ile İstanbul’daki tüm radyo kanallarının bu merkezden yayın yapacağını lisana getiren Bakan Karaismailoğlu, Fm-1,2,3,4 ve Fm-5 anten ve combiner sistemlerinde montaj ve testlerin bitirilerek, fm vericilerinden muvaffakiyet ile test yayını yapıldığını söyledi. Karaismailoğlu, “Aynı anda bütün testlerde muvaffakiyet sağladık. Bu dünyada bir birincidir. Ayrıyeten radyo kanallarının neredeyse tamamına yakını ile kontratları imzaladık. Bütün kanallar ile de kontrat imza süreci kısa müddette tamamlanacaktır” diye konuştu.

Açılış için hazırlıklar son hız devam ediyor

Karaismailoğlu, projenin ehemmiyetinin farkında olduklarını da vurgulayarak, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Haziran ayında kuleye ziyaret gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı yatırımın en kısa müddette hizmete alınması oldu. Biz de bu doğrultuda çalışmalarımızı son hız sürdürüyoruz. İnşallah kuleyi Eylül ayı içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz. İstanbul’un sembollerinden biri olacak olan ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da titizlikle takip ettiği bu projede yer almaktan büyük bir memnunluk, açılışının bize nasip olacak olmasından da ayrıyeten gurur duyuyoruz” tabirlerini kullandı.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,