En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

AYDIN 11 yıl sonra birebir yerde tekrar cinayet işleyen kuşkulu, portakal bahçesinde yakalandı

11 yıl sonra birebir yerde tekrar cinayet işleyen kuşkulu, portakal bahçesinde yakalandı AYDIN’ın Nazilli ilçesinde, husumetli iki küme …

AYDIN 11 yıl sonra birebir yerde tekrar cinayet işleyen kuşkulu, portakal bahçesinde yakalandı
29 views
20 Eylül 2020 - 23:16

11 yıl sonra birebir yerde tekrar cinayet işleyen kuşkulu, portakal bahçesinde yakalandı

AYDIN’ın Nazilli ilçesinde, husumetli iki küme ortasında çıkan silahlı hengamede 1 kişiyi öldüren ve 1 kişiyi de yaralayan Ali E., polis takımlarınca 6 saat sonra saklandığı portakal baçesinde yakalanarak gözaltına alındı. 2009 yılında tıpkı yerde bir kişiyi daha tabancayla vurarak öldüren Ali. E.’nin geçtiğimiz bir kaç gün evvel cezaevinden müsaadeli olarak çıktığı öğrenildi. Ali E., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Hadise, dün saat 23.30 sıralarında ilçeye bağlı Arslanlı Mahallesi kahvehaneler mevkisinde meydana geldi. Argümana nazaran ortalarında daha evvelce hasımlık olan Ali E. ile Yasin B. karşılaştı. Bilinmeyen nedenle çıkan tartışma kısa müddette silahlı arbedeye dönüştü. Ali E., teze nazaran belinden çıkardığı tabancayla Yasin B. ve yanındakilere ateş açtı. Tabancadan çıkan kurşunlar Yasin B. ile arbedeyi ayırmak isteyen emekli gardiyan Hasan Kuruoğlu’na isabet etti. Etraftakilerin ihbarı üzerine hadise yerine çok sayıda sıhhat ve polis grubu sevk edilirken, kuşkulu Ali. E. ise kaçtı. Yaralılar, sıhhat gruplarınca Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Hasan Kuruoğlu tabiplerin tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı. Yasin B.’nin ise durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Hadiseden sonra Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Ofis Amirliği takımları kayıplara karışan Ali. E.’yi yakalamak için çalışma başlattı. Kırsal Sevindikli Mahallesi’nde bir portakal bahçesinde saklanan Ali E. nefes kesen kovalamacanın akabinde vakadan 6 saat sonra yakalandı.

GENİŞ GÜVENLİK TEDBIRI ALINDI

Gözaltına alınan Ali E., İlçe Emniyet Müdürlüğünde sorgusunun tamamlanmasının akabinde sıhhat denetimi için çelik yelek giydirilerek Nazilli Devlet Hastanesi’ne getirildi. Buradaki süreçlerinin akabinde geniş güvenlik tedbirleri altında Nazilli Adliyesi’ne getirilen Ali E., çıkarıldığı mahkemece ‘adam öldürmek’ hatasında tutuklanarak ikinci sefer Nazilli E Tipi Kapalı Ceza ve Tutuk Konutu’na gönderildi.

2009’DA DA BIREBIR YERDE CİNAYET İŞLEDİ

Nazilli ilçesi kırsal Arslanlı Mahallesi’nde 2009 yılında meydana gelen hadisede, Ali E. bir düğünde karşılaştığı ve ortasında hasımlık bulunan Muzaffer Balcı’yı da tabancayla vurarak öldürmüştü. Cinayetle ilgili tutuklanan Ali E.’ye yargılandığı davada 20 yıl mahpus cezası verildi. Nazilli Kapalı Cezaevi’nde 11 yıldır tutuklu bulunan Ali E.’nin bir kaç gün evvel müsaadeli olarak dışarı çıktığı öğrenildi.

Kaynak: DHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,