En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Ayasofya kararını hazmedemeyen İsrailli bir küme, Türk bayrağı yaktı

Türkiye’nin Ayasofya’yı ibadete açıp mescide çevirmesi İsrail’de skandal bir biçimde protesto edildi. Kendilerine Kudüs İnisiyatifi diyen ve …

Ayasofya kararını hazmedemeyen İsrailli bir küme, Türk bayrağı yaktı
13 views
31 Temmuz 2020 - 21:40

Türkiye’nin Ayasofya’yı ibadete açıp mescide çevirmesi İsrail‘de skandal bir biçimde protesto edildi. Kendilerine Kudüs İnisiyatifi diyen ve içlerinde İsrail ordusu mensubu bir kişinin de olduğu küme, Türkiye’nin Ayasofya kararını Türk Başkonsolosluğu önünde Türk bayrağı yakarak protesto etti. Hadise sonrası polis Türk bayrağını yakan kişiyi gözaltına aldı.

Kudüs İnisiyatifi isimli kümenin lideri olduğunu söyleyen Elias Zarina, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kelam konusu inisiyatifin Hristiyan ve Musevilerden oluştuğunu belirtti.

GRUPTAKİLERDEN BİRİ ORDU MENSUBU

Zarina, kümede bulunan ve belinde silah olduğu görülen kişinin İsrail ordusu mensubu bir Yahudi olduğunu söz etti.
Ayrıyeten Zarina, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya Türkiye’ye karşı dayanak olma ve dünyadaki Hristiyanları muhafaza davetinde bulundu.

BİZANS BAYRAĞI SALLAYIP TÜRK BAYRAĞINI YAKTILAR

Türkiye aksisi sloganların yer aldığı birtakım pankartları Konsolosluk binasının dış cephesine asan küme mensupları, bir mühlet ellerindeki Yunanistan ve Bizans İmparatorluğu bayraklarını salladıktan sonra Türk bayrağını yaktı.

TÜRK BAYRAĞINI YAKAN KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Küme üyeleri binaya Yunanistan bayrağı asmak isterken Konsolosluk çalışanları bunu engellemeye çalıştı. İsrail polisi, şov bittikten sonra hadise yerine geldi ve akabinde küme üyeleri Konsolosluk binasından uzaklaştı. Polis Türk bayrağını yakan kişiyi gözaltına aldı.

Kaynak: AA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.