En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Ayakkabı boyacısı, kitabını sinemaya uyarladı

Ayakkabı boyacısı, kitabını sinemaya uyarladı KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta ayakkabı boyacılığı yaparak 3 kitap yazan ve sinema sineması …

Ayakkabı boyacısı, kitabını sinemaya uyarladı
12 views
31 Temmuz 2020 - 21:31

Ayakkabı boyacısı, kitabını sinemaya uyarladı

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta ayakkabı boyacılığı yaparak 3 kitap yazan ve sinema sineması çeken 57 yaşındaki Mustafa Korukçu, sinemasının ulusal kanallarda yayımlanmasını istiyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi yaşayan Korukçu, 8 yıldır ayakkabı boyacılığı yapıyor. İlçe otogarında birbirinden farklı öykülere şahit olan Korukçu, çalıştığı mühlet içerisinde 3 başka kitap yazma fırsatı da buldu.

Ayakkabı boyacısı Mustafa Korukçu yazdığı, “Yanlış İmza”, “Kış” ve “Boyacı Lösemili Kız” isimli 3 kitabından “Boyacı Lösemili Kız” yapıtının sinemasını de çekti.

Sanatı ve sinemayı çok sevdiğini söyleyen Korukçu, uzun uğraşlar sonunda çektiği sinemanın ulusal kanallarda yayımlanmasını istiyor.

Çekimi tamamlanan sinemanın İngilizce alt yazılı olduğunu belirten Korukçu, “Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi otogarında geçti husus. Orada yaşanan hadiselerden kısaca telefon dolandırıcıları, lösemili bir kız ve yabancı asıllı çocukları işledim sinemamda. 96 dakikalık bir sinema çektik ve zevkli geçti. Maksadım bir boyacının aşağılanmaması ve insanın insan üzere sevilmesi gerektiği inancındayım. Ben hala boyacılık mesleğimi yapıyorum ve bu işi yaparken de 3 kitap yazdım. Bundan sonraki amacım ise, ‘Yanlış İmza’ isimli sinemamı çekmek” diye konuştu.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.