En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Apple, iOS 14’ü resmen tanıttı! İşte özellikler ve entegrasyonlu iPhone modelleri

ABD merkezli teknoloji devi Apple, kullanıcıların merakla beklediği iOS 14’ü resmen tanıttı. Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılan …

Apple, iOS 14’ü resmen tanıttı! İşte özellikler ve entegrasyonlu iPhone modelleri
13 views
28 Haziran 2020 - 21:44

ABD merkezli teknoloji devi Apple, kullanıcıların merakla beklediği iOS 14’ü resmen tanıttı. Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılan iOS 14’ün özellikleri ve hangi iPhone modelleri ile koordinasyonlu olacağı ise Apple kullanıcıları tarafından merak ediliyor. İşte iOS 14 işletim sisteminin özellikleri ve entegrasyonlu iPhone modelleri.

iOS 14 İŞLETİM SİSTEMİNİN ÖZELLİKLERİ

Ana Ekrandaki Widget’lar: Widget’lar bir bakışta size daha fazla haber vermek için külliyen yine tasarlandı ve artık bunları Ana Ekranınıza ekleyebilirsiniz. Farklı boyutlardan birini seçebilir ve istediğiniz üzere düzenleyebilirsiniz. Başkaca, en çok kullandığınız pratiklere dayalı olarak akıllıca hazırlanmış bir Akıllı Yığın yığını da ekleyebilirsiniz ve akıllıca Widget gün içinde sahih vakitte otomatik olarak görünecektir.

Pratik Kütüphanesi: Yeni Tatbik Kitaplığı, tüm pratiklerinizi otomatik olarak olağan, gezinmesi kolay bir görünümde düzenler. Tatbikler kategoriye nazaran sıralanır ve en çok kullandığınız pratikler her devir yalnızca bir dokunuş uzağınızdadır.

Kompakt davetler: İPhone, FaceTime ve üçüncü taraf pratiklerinden gelen aramalar, tam ekranı kaplayan büsbütün yeni bir kompakt dizaynda görüntülenir.

Fotoğraf içinde fotoğraf (Picture in Picture): Artık gayrı bir tatbik kullanırken görüntü izlemeye devam edebilir yahut FaceTime aramanıza devam edebilirsiniz.

Bildiriler: Muhaberesi sürdürmek hiç bu kadar değerli olmamıştı. Bu nedenle iOS 14, en kıymetli görüşmelere bağlı kalmanız, küme görüşmelerini takip etmeniz ve istediğiniz üzere kendinizi tabir etmenin yeni yollarını sunar.

Küme fotoğrafları: Bir fotoğraf yahut Memoji ekleyerek küme sohbetinize görsel bir kimlik verin yahut bir emoji seçin.

Sabitlenmiş görüşmeler: En değerli görüşmelerinizden en fazla dokuzunu görüşme listenizin üst kısmına sabitleyin, böylelikle onlara kolay kolay ulaşabilirsiniz.

Satır içi karşılıklar: Artık bir küme görüşmesindeki makul bir iletisi direkt yanıtlayabilirsiniz. Cevapları tam görüşmede yahut daha odaklı bir görünüm için kendi ileti serisi olarak görüntüleyebilirsiniz.

Yeni Memoji stilleri ve çıkartmaları: Yeni yaş seçenekleri ve yüz kaplamaları ile birlikte, hobinizi, mesleğinizi ve kişiliğinizi yansıtacak 20’den fazla yeni saç ve şapka stili arasından seçim yapın.

Mentions: İletiyi birine yönlendirmek için bir isim yazın. Sizden bahsedildiğinde isminiz vurgulanır. Dinamik bir kümesi bile kişiselleştirebilirsiniz, böylelikle sırf sizden bahsedildiğinde bildirim alırsınız.

Haritalar: Haritalar, gizliliğinizi korurken dünyayı dolaşmanın ve keşfetmenin en düzgün yoludur. İOS 14’teki Haritalar ile, gidilecek yeni taraflar ve oraya ulaşmak için etraf dostu yollar keşfetmek her zamankinden daha kolay.

Bisikletle yol tanımları: Artık bisiklet yollarını, yollarını ve yollarını kullanarak bisiklet yol tanımları almak için Google Haritalar’ı kullanabilirsiniz. Başkaca seyahatinizi planlarken yükseklik, kalabalık sokaklar, merdivenler ve dik geçitleri de görebilirsiniz.

Çeviri: Lisanlar arasındaki konuşmalar doğal ve kolay olmalı ve hususî kalma yeteneğine sahip olmalıdır. 11 farklı lisanda konuşmalar için tasarlanmış büsbütün yeni Çeviri tatbikiyle tanışın.

Konuşma modu: Çeviri ile konuşmalar tasarım gereği kolaydır. Yalnızca telefonunuzu yatay konuma getirin ve bir şey söylemek için tek mikrofon düğmesine dokunun.

Aygıtta modu: Çeviri için büsbütün çevrimdışı bir deneyimi aktifleştirin. İndirilen lisanlar için tüm tatbik özelliklerini kullanın ve telefonunuzun internet ilişkisini kapatmanıza gerek kalmadan çevirilerinizi bâtın tutun.

Favoriler: Daha sonra basitçe erişmek için çevirileri Sık Kullanılanlar sekmesine kaydedin. Başkaca yakın geçmişinizi görüntüleyebilir ve yeni tercüme ettiğiniz tabirleri kaydedebilirsiniz.

Siri: Siri, haber edinmenin ve işleri halletmenin hayati bir yoludur. Ve yeni bir kompakt tasarım sayesinde Siri’nin bağlamınızı kaybetmeden yapabileceği her şeyden yararlanabilirsiniz.

Kompakt tasarım:

Web karşılıkları: Siri artık web genelindeki haberleri kullanarak daha geniş bir seri soruya cevap bulmanıza yardımcı olabilir.

Sesli bildiri gönderme: Bildirilerinizde daha etkileyici olmak istediğinizde, artık Siri ile kolaylıkla sesli iletiler gönderebilirsiniz.

Safari: Web’e göz atmak süratli, güçlü ve hususî hissetmelidir. İOS 14 ile Safari, gizliliğinizi himayenize yardımcı olacak yeni yollar sunarken, her zamankinden daha hassas ve yeteneklidir.

Tercüme: Safari artık web sitelerini yedi farklı lisanda çevirebiliyor. Safari’nin çevirebileceği bir web sitesine geldiğinizde bir simge belirir. Yalnızca dokunun ve okuyun.

Zımnilik raporu: Artık web sitelerinin gizliliğinize nasıl davrandığını daha düzgün anlamak için Saklılık Raporu düğmesine dokunabilirsiniz.

OTOMOBIL ANAHTARLARI VE CARPLAY

İPhone ile otomobilinizin kilidini açın ve çalıştırın. CarPlay, iPhone’unuz ve otomobiliniz arasındaki bağlantıyı dönüştürdü. Artık bu bağlantı, otomobilinizi iPhone ile açma ve başlatma yeteneği ile daha da güçleniyor.

ANAHTARLARI PAYLAŞMA VE YÖNETME

Anahtarları arkadaşlarınızla yahut ailenizle paylaşmak kolaydır. Murakabeleri kişiselleştirebilir ve yeni sürücüler için kusursuz olan kısıtlanmış profiller oluşturabilirsiniz. Anahtarları süreksiz olarak iptal edebilir ve paylaşabilirsiniz.

AirPods: AirPod’lar büyülü bir dinleme deneyimi sunar. İOS 14 ile, velev müzik dinliyor, velev bir podcast yakalıyor olun, velev bir sinema çekiyor olun, bu sihrin birkaç yeni hilesi var.

Arttırılmış gerçeklik: ARKit 4, geliştiricilerin gerçek boyutlu sanat enstalasyonları yahut navigasyon talimatları üzere AR deneyimlerini dünyanın sınırlı bir noktasına yerleştirmelerine imkan tanıyan Konum Çapaları sunar. 15 Daha da fazla kullanıcı, A12 Bionic çipli ve sonraki tüm cihazlarda yüz takibi için genişletilmiş destekle, sadece ön kamera üzerinden erişilebilen AR deneyimlerini mutlu edebilir.

iOS14 GÜNCELLEMESİ ALACAK iPHONE MODELLERİ

iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone XS

iPhone XS Max

iPhone XR

iPhone X

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

iPhone SE (1. nesil)

iPhone SE (2. nesil)

iPod touch (7. nesil)

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.