En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

AÖL imtihan sonucu bugün açıklanacak mı? MEB AÖL imtihan sonucu ne vakit açıklanacak? AÖL kayıt yenileme ne vakit?

Ulusal Eğitim Bakanlığı, koronavirüs nedeniyle ertelenen AÖL 2. periyot imtihanlarını geçtiğimiz ay gerçekleştirmişti. MEB’in takviminde 17 …

AÖL imtihan sonucu bugün açıklanacak mı? MEB AÖL imtihan sonucu ne vakit açıklanacak? AÖL kayıt yenileme ne vakit?
159 views
11 Eylül 2020 - 23:04

Ulusal Eğitim Bakanlığı, koronavirüs nedeniyle ertelenen AÖL 2. periyot imtihanlarını geçtiğimiz ay gerçekleştirmişti. MEB‘in takviminde 17 Ağustos olarask görünen imtihan sonuç tarihi geçmesine karşın sonuçlar açılanmadı. Pekala, AÖL sonuçları ne vakit açıklanacak?

AÖL SONUÇLARI BUGÜN AÇIKLANIR MI?

MEB’in imtihan takvimine nazaran 17 Ağustos’ta açıklanması beklenen AÖL sonuçları için şimdi bir gelişme yaşanmadı. AÖL sonuçlarının her vakit saat 10.00’da erişime açılıyordu. Sonuçların bugün ya da önümüzdeki günlerde tıpkı saatte açıklanması bekleniyor.

AÖL takvimi

AÖL 2. PERIYOT IMTIHAN SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Imtihana katılan adaylar, imtihan sonuçları açıklandığı anda MEB’in http://aolweb.aol.meb.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle AÖL imtihan sonuçlarını öğrenebilecek.

AÖL KAYIT YENİLEME NE VAKIT YAPILACAK?

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı Açıköğretim Lisesi 1. Devir birinci kayıt ve kayıt yenileme süreçleri 24 Ağustos – 9 Ekim 2020 tarihleri ortasında slınmaya başlayacak.

IMTIHAN SONUÇLARINA İTİRAZ

Imtihan sonuçlarına itirazlar, Ölçme, Kıymetlendirme ve Imtihan Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacaktır. Ölçme, Kıymetlendirme ve Imtihan Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlaraİtiraz WEB sayfasına http://odsgm.meb.gov.tr/www/ortak-sinavlara-itiraz/icerik/18 adresinden ulaşabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu istikamette yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Imtihanlarla ilgili olarak yapılacak tüm iş ve süreçler Ölçme, Kıymetlendirme ve Imtihan Hizmetleri Genel Müdürlüğünün duyuru ettiği temellere nazaran yapılacaktır.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,