En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Alanya Belediye binası önünde hizmet çadırı kuruldu, sirkilasyon azaltıldı

Alanya Belediye binası önünde hizmet çadırı kuruldu, sirkilasyon azaltıldı Liderin testinin olumlu çıktığı Alanya Belediye binasında Covid-19 …

Alanya Belediye binası önünde hizmet çadırı kuruldu, sirkilasyon azaltıldı
25 views
10 Eylül 2020 - 22:25

Alanya Belediye binası önünde hizmet çadırı kuruldu, sirkilasyon azaltıldı

Liderin testinin olumlu çıktığı Alanya Belediye binasında Covid-19 önlemi

ANTALYA – Vazifeli işçi ve ziyaretçilerin Covid-19’a karşı güvenliğinin sağlanması, bina içerisindeki kişi sirkülasyonunun azaltılması emeliyle, Alanya Belediyesi girişinde çeşitli ünitelerin temsilcilerinin hazır bulunduğu hizmet ve bilgilendirme çadırı kuruldu. Öbür yandan Alanya Belediye Lideri Adem Murat Yücel‘in de Covid-19 testi müspet çıkmıştı.

Önlemler kapsamında Alanya Belediyesi’nde misyonlu işçinin ve belediyeye gelen vatandaşların Covid-19’a karşı güvenliğinin sağlanması ve bina içerisindeki insan sirkülasyonunun azaltılması gayesiyle, Alanya Belediye Sarayı girişinde Tahlil Masası çalışanı ile Emlak Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü ve Bilgi Süreç Müdürlüğü vazifelilerinin hazır bulunduğu bilgilendirme ve hizmet çadırı kuruldu.

Toplumsal aralık tedbirleri alındı

Toplumsal uzaklık kurallarına nazaran dizayn edilen hizmet ve bilgilendirme çadırında vatandaşların muhtaçlık ve taleplerine nazaran başka ünitelerden de işçinin çağırılabildiği hizmet noktası aracı ile belediye içerisindeki insan sirkülasyonunun azaltılması hedefleniyor. Ödeme üzere zarurî hizmetler için ise vatandaşların binaya girişlerine ateş ölçümünün akabinde müsaade veriliyor.

“Hem vatandaş hem de işçi güvenliğini önemsiyoruz”

Oluşturulan hizmet noktası hakkında bilgi veren Alanya Belediyesi Lider Yardımcısı Hasan Erdoğan, “Alanya Belediyesi olarak önlemlerimize bir yenisini daha ekledik. Vatandaşlarımızın ağır talep gösterdiği birimlerimizden işçiler ile yeni bir hizmet alanı kurduk. Vatandaşlarımıza daha tesirli ve süratli hizmet etmeyi amaçladığımız çalışma ile belediye içerisindeki sirkülasyonu da azaltmayı hedefliyoruz. Güvenliği öncelikli tutarak bu önlemlerimize yenilerini ekliyoruz. Maske ve toplumsal aralık önlemlerine kesinlikle dikkat edilmesini vatandaşlarımızdan rica ediyoruz. Ayrıyeten çabucak hemen tüm hizmetlerimizin online sistem ile de verildiğini hatırlatır, vatandaşlarımıza belediyeye gelmeden evvel online mecralarını denemelerini tavsiye ederim” dedi.

Lider olumlu çıkan test sonucunu toplumsal medya hesabından duyurmuştu

Başka yandan Alanya Belediye Lideri Adem Murat Yücel’in korona virüs testi olumlu çıkmıştı. Yücel toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Değerli hemşehrilerim; yapılan tetkiklerin akabinde #Covid19 test sonucum müspet çıktı. Hastanede denetim hedefli izole durumdayım. Şu an durumum âlâ. Korona virüs kişi gözetmiyor. Bu nedenle lütfen maske, hijyen ve toplumsal ara kurallarına uyun. Sağlıklı günlerde tekrar buluşmak dileğiyle, sağlıcakla kalın” sözlerini kullanmıştı

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,