En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Akşener’in “İşsiz üniversiteli” diye kürsüye çıkardığı gencin cümbüş mekanlarında çekilen fotoğrafları çıktı

YETERLI Parti Umum Yöneticisi Akşener, partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. Akşener, bilhassa genç …

Akşener’in “İşsiz üniversiteli” diye kürsüye çıkardığı gencin cümbüş mekanlarında çekilen fotoğrafları çıktı
8 views
29 Haziran 2020 - 21:41

YETERLI Parti Umum Yöneticisi Akşener, partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. Akşener, bilhassa genç işsizliğin Türkiye‘nin en değerli meselelerinin başında geldiğini vurgulayarak, genç işsizlik orantısının yüzde 24,6’lara ulaştığına dikkati çekti.

ÜNİVERSİTELİ İŞSİZ GENCİ KÜRSÜYE ÇIKARDI

Dört gençten birinin işsiz olduğunu kaydeden Akşener, istihdam orantısının ise yüzde 27’ye düştüğünü, her on gençten üçünün ne okuduğunu ne de çalıştığını belirtti. Akşener, 28 yaşındaki üniversite mezunu işsiz Serhan Koray Çiftçi’yi kürsüye davet ederek, konuşturdu.

“İŞ BULMAK ZORLAŞTI, HER ŞEY BU KADAR OLUMSUZ”

Yurt dışında eğitim gördüğünü, memleketine yararlı olmak için Türkiye’ye döndüğünü gelgelelim uzun müddet işsiz kaldığını lisana getiren Çiftçi, “İşsiz olmak yarını görememek, hayal kuramamak demektir. Umutlarını kaybeder insan. İş bulmak zorlaştı. Tüm umutlarını bize bağlayan ana babalarımızın da tüm hayalleri yok olup gidiyor. Memleketimde devletime dair hayal kurmaktan vazgeçtim. Üzgünüm. Her şey bu kadar olumsuz. Bu kürsüden konuşan memleketimin geleceğidir.” sözlerini kullandı.

CÜMBÜŞ MEKANLARINDA ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARI ÇIKTI

Meral AKşener’in kürsüye alıp ‘işsiz ve ümitsiz’ hayat hikayesini anlattırdığı gencin yurt dışında lüks cümbüş mekanlarında fotoğrafları çıktı. Twitter’da büyük ses getiren fotoğraflar, kullanıcılar tarafından paylaşılmaya başlandı.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.