En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Adanalı gençler Bu sıcağa virüs bile dayanmaz

Adanalı gençler Bu sıcağa virüs bile dayanmaz ADANA’da termometreler çok sıcaklar nedeniyle güneş altında 40 dereceyi gösterdi. Parkta ağaç …

Adanalı gençler Bu sıcağa virüs bile dayanmaz
33 views
14 Ağustos 2020 - 22:54

Adanalı gençler Bu sıcağa virüs bile dayanmaz

ADANA’da termometreler çok sıcaklar nedeniyle güneş altında 40 dereceyi gösterdi. Parkta ağaç gölgesinde dinlenip, gitar çalarak koronavirüs ile ilgili müzik seslendiren gençler, Bu sıcağa virüs bile dayanmaz dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü datalarına nazaran hava sıcaklığı bugün saat 12.00’de 39 derece olarak ölçüldü. Hissedilen sıcaklık ise 44 dereceye kadar yükseldi. Kent merkezindeki Atatürk Parkı’ndaki termometreler saat 14.00’te güneşin altında 40 dereceyi gösterdi. Kimi vatandaşlar parklarda banklara uzanarak şekerleme yaparken kimileri ise ağaç altında kitap okuyup gitar çaldı. Çocuklar parkın oyun alanında vakit geçirirken sokak hayvanları ve kuşlar da gölgede serinlemeye çalıştı.

‘BİR BAKIŞTA YAKTI KORONA’

Parkta gitar çalan gençlerden müzik öğretmeni Yaşar Ahı (26), Adana sıcağı ve neminde koronavirüsün yaşamasının güç olduğunu argüman etti. Gitar eşliğinde Neşet Ertaş’ın ‘Yanıyorum’ müziğini ‘Bir bakışta yaktı korona’ diyerek esprili bir formda seslendiren Ahı, Hakikaten çok sıcak, yandık. Hem korona hem Türkiye’nin, Adana’nın sıcak iklimi bizleri zorluyor. Allah yardımcımız olsun. Aslında virüsün bu sıcakta yaşaması imkansız diyebilirim. Hem sıcak, nemli hava hem de grip olma durumu da düşük. Lakin etrafınızdaki bireylerden bulaşabilir ancak bu sıcakta da şu an imkansız bu durum diye konuştu.

‘VAKANIN DÜŞMESİNİ BEKLİYORUZ’

Sıcaklarla birlikte olay sayısının düşmesini ve koronavirüsten kurtulmayı umduklarını lisana getiren üniversite öğrencisi Mehmet Göksoy da, Korona ve sıcak bir ortaya gelince biz de en sonunda beste yapıyoruz. Devayı onda bulduk dedi.

Kentin sıcağında maske takmakta zorluk çektiklerini ve bu sıcağa koronavirüsün bile dayanamayacağını öne süren Begüm Ünal ise şöyle konuştu

Dayanamıyoruz bu sıcaklara. Bir de maskeyle gezince çok makus oluyor. Hava sıcaklığı 40 derece. Adana sıcağına alıştık lakin bu yıl daha bir sıcak. Bu sıcağa virüs bile dayanmaz. İnşallah dayanmaz ve masraf. Biz de maskelerimizi çıkartırız.

‘BU SICAKTA NEFES DAHİ ALINMIYOR’

İki yeğenini alarak parka gelen Dilan Dündar da sıcaklarda nefes bile almakta zahmet çektiklerini belirtti. Adana’nın en sıcak günlerini yaşadığının altını çisen Dündar, Yeğenlerimi de alarak eğlendirmeye serin diye parka getirdim fakat burası da çok sıcak. Serin bir yer kalmadı. ya klimanın altında oturacağız ya da hiçbir yere çıkılmıyor. Nefes alınacak bir sıcaklık yok. Bugüne kadar ben bu kadar sıcak, bu kadar bunaltıcı bir gün görmedim. Sanırım en sıcak gün bugün ancak daha sıcak günlerin geleceği söyleniyor biçiminde konuştu.

Kaynak: DHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,