En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

ABD’den Rusya’nın geliştirdiği koronavirüs aşına birinci yorum: Kıymetli olan aşının inançlı olması

Dünya genelinde tesirli olan koronavirüs salgınında yürütülen aşı çalışmalarının birinci sonuçları Rusya’dan geldi. Rusya Devlet Lideri Vladimir …

ABD’den Rusya’nın geliştirdiği koronavirüs aşına birinci yorum: Kıymetli olan aşının inançlı olması
34 views
01 Eylül 2020 - 23:14

Dünya genelinde tesirli olan koronavirüs salgınında yürütülen aşı çalışmalarının birinci sonuçları Rusya‘dan geldi. Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Moskova‘da geliştirilen aşının Sıhhat Bakanlığından onay aldığını açıkladı. Putin, “Bu sabah saatlerinde, korona virüs salgınına karşı dünyadaki birinci aşı tescillendi” dedi. Aşının isminin “Sputnik V” olacağı tabir edilirken, Rusya’nın açıklamasına ABD Sıhhat Bakanı Alex Azar’den açıklama geldi. Azar, değerli olanın “ilk aşıyı” bulması değil, değerli olan aşının Amerikan halkı ve dünya için tesirli ve inançlı olmasıdır” dedi.

“ŞEFFAF DATALARA GEREKSINIM VAR”

Azar, şeffaf bilgilere muhtaçlık olduğunu ve bu dataların de aşının inançlı ve tesirli olduğunu gösteren üçüncü basamak denemelerinden alınması gerektiğini kelamlarına ekleyerek, “Bu nedenle Lider Trump, geliştirilmekte olan tarihi Warp Speed operasyonlarına liderlik ediyor” sözlerini kullandı.

Aralık ayına kadar milyonlarca ve 2021’e kadar ise yüz milyonlarca FDA altın standartlı aşının hazır olacağını lisana getirdi.

PUTİN, BIRINCI FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

Çin’in Hubei eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya genelinde 800 binden fazla insanın vefatına neden olan yeni tip koronavirüs salgınına (Kovid-19) karşı geliştirilen aşı çalışmalarında birinci hoş haber Rusya’dan geldi. Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, yeni tip koronavirğs (Kovid-19) salgınına karşı geliştirdikleri aşının tescil edildiğini açıkladı. Koronavirüs aşısının birinci fotoğrafları da paylaşıldı.

AŞININ ISMI “SPUTNİK V” OLDU

Öte yandan, aşının isminin “Sputnik V” olacağı söz edilirken, açıklamada, “1957’de Sovyetler Birliği tarafından birinci yapay uydunun başarılı bir biçimde fırlatılması tüm dünyada uzay araştırmalarını harekete geçirdi. Bu atıfla sayesinde aşıya Sputnik V ismi verildi” denildi.

Kaynak: İHA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir,