En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

ABD’de polis bir siyahiye geriden 7 el ateş etti, adamın durumu ağır

ABD’nin Wisconsin eyaletinde polisin bir siyahiyi geriden vurarak ağır yaralaması bölgede reaksiyonlara neden oldu. Lokal medyada yer alan …

ABD’de polis bir siyahiye geriden 7 el ateş etti, adamın durumu ağır
18 views
18 Eylül 2020 - 23:02

ABD’nin Wisconsin eyaletinde polisin bir siyahiyi geriden vurarak ağır yaralaması bölgede reaksiyonlara neden oldu. Lokal medyada yer alan haberlere nazaran kelam konusu hadise, Wisconsin eyaletinin Kenosha kentinde pazar günü öğlenden sonra meydana geldi.

POLİS, ARTTAN 7 EL ATEŞ ETTİ

Polisin açıklamasına nazaran “aile içi bir olay” gerekçesiyle gelen ihbar üzerine lokal polis, ihbarda belirtilen yere gitti ve hadise burada yaşandı.

Toplumsal medyada yer alan bir görüntüde, mahallî medyada isminin Jacob Blake olduğu bildirilen kişi ile polisler ortasında bilinmeyen sebeple tartışma çıktığı, şüphelinin ardını dönerek polislerden uzaklaştığı ve orada bulunan araca girmeye çalıştığı görülüyor.

Bu sırada polisin siyahiyi gerisinden vurması da tıpkı görüntü manzaralarına yansıdı. Görüntüde 7 el ateş edildiği duyulurken, yaralıya kaç kurşunun isabet ettiği açıklanmadı.

DURUMU AĞIR

Amerikan medyasına konuşan görgü şahitleri ise yaralanan kişinin tartışan iki bayanı ayırmaya çalıştığını ve polislerin bu esnada geldiğini argüman etti.

Mevzuyla ilgili basın toplantısında polis yetkilileri, hadisenin çabucak akabinde ambulans çağırdıklarını, yaralının en yakın hastaneye götürüldüğünü ve şu anda durumunun ağır olduğunu açıkladı.

YÜZLERCE KİŞİ SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Hadisenin toplumsal medyada yayılmasının akabinde sokaklara dökülen yüzlerce gösterici polis şiddetini protesto ederken, kent meydanında ve Kenosha polis merkezinin etrafında toplanan göstericiler uzun müddet hareketlerine devam etti.

Hadiselerin akabinde Kenosha’da gece sokağa çıkma yasağının duyuru edildiği bildirildi.

Mayıs ayında Minnesota eyaletinin Minneapolis kentinde polis şiddeti sonucunda siyahi George Floyd’un hayatını kaybetmesinin akabinde ülke genelinde 1 aydan uzun süren şiddet içerikli şovlar yaşanmıştı.

Kaynak: AA

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.