En Güncel Son Dakika Haberler

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

15 Temmuz şehitlerini anan Bakan Gül’ün gözleri doldu, boğazı düğümlendi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün 15 Temmuz Sempozyumu’nda şehitlerin isimlerini anarken gözleri doldu, boğazı düğümlendi. Adalet Bakanı …

15 Temmuz şehitlerini anan Bakan Gül’ün gözleri doldu, boğazı düğümlendi
13 views
31 Temmuz 2020 - 21:39

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün 15 Temmuz Sempozyumu’nda şehitlerin isimlerini anarken gözleri doldu, boğazı düğümlendi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül; Üsküdar Belediyesi, Marmara Üniversitesi ve 15 Temmuz Derneği iştirakinde hazırlanan IV. Memleketler arası 15 Temmuz Sempozyumu’nun açılışında konuştu. 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilen darbe teşebbüsünün akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın daveti üzerine sokakları ve meydanları dolduran vatandaşların hamasetine vurgu yapan Bakan Gül, 15 Temmuz’un kendisine ne hissettirdiğini aktardı.

DUYGUSAL ANLAR YAŞADI

Bakan Gül, 15 Temmuz gecesini anlattığı sırada duygusal anlar yaşadı. 15 Temmuz şehitleri anan Gül’ün gözleri doldu, boğazı düğümlendi.

Bakan Gül, konuşmasında şu tabirleri kullandı:

15 Temmuz gecesi, tarihimizin hem en büyük ihanetlerinden birine hem de milletimizin eşsiz destansı bir direnişine şahit olduk. Bu destanı unutmadık, unutmayacağız. 17 yaşında şehadete koşan Abdullah Tayyip Olçok, ardında evladını bırakan şehit özel harekat polisi Demet Sezen’i nasıl unutabiliriz. 28 Şubat sürecinde idamla yargılanan ve o destansı gecede şehit düşen Halil Kantarcı kardeşimizi, darbe teşebbüsünü haber alır almaz sokağa çıkarak ruhlarını ve kalplerini 1 dolara satan hainlerin karşısında duran İlhan Varank hocamızı her vakit minnetle anacağız. Tekrar şehadete koşar adımlarla giden kahraman askerimiz Ömer Halisdemir’i asla ve asla unutmayacağız.

POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.